X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

TL Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

TL Türk Lirası $ US Dollar Euro

İnternet Radyosu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

AnasayfaYazılarRadyo Kurulumuİnternet Radyosu Hakkında Bilinmesi...

İnternet Radyosu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnternet radyosu açarken bilmeniz gereken birçok kilit nokta ve ipuçları mevcut. Bunun sebebiyse bu sektörün normal radyoculuğun yanı sıra çok daha farklı süreçler içermesi olarak açıklanabilir.

İnternet Radyosu ve Püf Noktaları

Şüphesiz ki dikkat etmeniz gereken bu püf noktalar hitap edeceğiniz sektöre ve çalışma bağlantılarınıza göre ciddi oranda değişiklik gösterecektir. Yapacağınız yayının temasına bile bağlı olarak değişebilen bu durum her koşulda radyocuları zorlayabilir. Bizler bu yazımızdaysa size işin hosting ve altyapı tarafından söz edeceğiz.

Hosting

Dinleyicilerinize iyi bir hizmet vermek istiyorsanız muhakkak kuvvetli bir hosting ile çalışmalısınız. Türkiye'de hosting servisi veren birçok firmanın blog ve satış temalı web sitelerinde güzel hizmetler verdiği aşikâr, ancak durum radyoculuk olunca işler ciddi manada değişebiliyor.

Blog ve satış sitelerinde muhakkak bulunması gereken özellikler ile işlevsellikler radyoculuğa nazaran çok farklıdır. Buradaki temel prensip elbette ki iki sektörün hitap ettiği kullanıcı kitlesi ve birbirine tamamen zıt olan kullanım amacında gizlidir. Eğer blog ve satış siteleri üzerine yoğunlaşan bir firmadan hosting servisi alırsanız ilerleyen süreçlerde ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla sadece radyoculuk odaklı kaliteli bir hosting tercih etmelisiniz, bunun için radyositesihazir.com'a mutlaka göz atın.

Altyapı

İnternet radyosu oluştururken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da altyapıdır. Radyodan yansıyan ses ayarlarınızı değiştirebilmek, frekans düzenlemeleri yapabilmek, kayıtlarınızı daha sağlıklı bir şekilde kullanıcılara ulaştırabilmek için bu işlevsellikleri destekleyen bir altyapı ile çalışmanız şarttır.

Genellikle radyoculuk odaklı olmayan hosting firmalarında ya da temalarında bu işlevsellikleri görmeyiz. Ancak tamamen hazır radyo sitesi oluşturmak üzerine kurulu olan; hosting, tema ve altyapı servislerini radyoculuğa göre düzenleyen radyositesihazir.com ile bu özellikleri kullanabilirsiniz.

 


Top